1. doppelherz.ua
  2. Довідник здоров'я
  3. Запобігання діареї, викликаній антибіотиками

Запобігання діареї, викликаній антибіотиками

Багато людей відчувають дискомфорт травлення при вживанні антибіотиків або відразу після закінчення лікування. Антибіотики вбивають не лише шкідливі бактерії, але й корисні. Залишається вакуум, який дозволяє швидко розмножуватися хвороботворним бактеріям, стійким до антибіотиків.

У більшості випадків (біля 70%) діарея після антибіотиків не є результатом розвитку одного патогенного штаму, а полягає в порушенні балансу кишкової флори. Дослідження показали, що збагачення бактеріальної флори корисними бактеріями, як під час, так і після закінчення антибіотикотерапії, дозволяє звести до мінімуму несприятливі наслідки вживання антибіотиків і знизити ризик виникнення різних кишкових інфекцій та діареї.

Європейське товариство з педіатричної гастроентерології рекомендує застосовувати під час діареї найбільш вивчені пробіотичні штами: Lactobacillus rhamnosus GG та Saccharomyces boulardii.

Штам S. boulardii більш стійкий до антибіотиків, ніж більшість пробіотичних мікробів, і тому найбільш ефективно підтримує антибіотикотерапію. Крім того, він знижує секрецію натрію в  клітинах кишечника, що обмежує подальше зневоднення організму.

Бактерії штаму Lactobacillus GG колонізують тонку кишку і ефективно запобігають виникненню післяантибіотичної діареї, викликаної патогенними бактеріями, та збільшують вироблення різноманітних антитіл: зміцнюють природні захисні системи організму. Цей штам також демонструє ефективність при лікуванні ротавірусної діареї (кишкового грипу).

Згідно з останніми порівняльними дослідженнями (мета-аналізи) обидва штами демонструють однаковий ефект, і їх ефективність у зниженні ризику діареї після ліків досягає 58%.