1. doppelherz.ua
 2. Довідник здоров'я
 3. Нічні судоми ніг, литок і стоп – як запобігти?

Нічні судоми ніг, литок і стоп – як запобігти?

Майже щоночі раптовий біль вириває вас зі сну? Надокучливі судоми стегон, литок і навіть ніг часто трапляються з вами вранці та під час спроби встати з ліжка? Причин такого стану може бути багато - від перевтоми ніг до дефіциту мінералів. Як боротися з судомами? Дізнайтеся про домашні способи позбавлення болю.

Судоми ніг під час сну і вночі - причини

Нічні судоми м'язів ніг можуть здаватися дрібницею, зрештою, вони проходять за кілька хвилин, а іноді й за кілька секунд. Однак, їх вплив дуже важливий на комфорт життя - сильний біль будить вночі, що часто ускладнює подальше засинання. У багатьох людей, які страждають подібними недугами, також виникають проблеми вставання з ліжка вранці, і їхнє самопочуття вже на початку дня не найкраще. Звідки беруться проблеми з нічними судомами? Що призводить до їх появи?

Доппельгерц актив
Магній B6
 • Запобігає синдрому хронічної втоми 
 • Нормалізує сон
 • Стабілізує серцевий ритм

Сидячий спосіб життя

Сидіння за комп'ютером впродовж багатьох годин або неправильне сидіння, наприклад, закинувши ногу на ногу, протягом тривалого часу може призвести до стискання кровоносних судин в ногах. Внаслідок цього виникає порушення кровопостачання нижніх кінцівок та м'язова гіпоксія.

Перевтома ніг

Надмірне напруження ніг, ходьба на підборах, велике навантаження на ноги (при надмірній вазі) можуть спричиняти мікротравми м'язів, що, в свою чергу, призводить до виникнення судом і болю в ногах. Шкідливе також перевантаження м’язів занадто інтенсивними вправами або тренуваннями без розминки.

Зневоднення

Організм дорослої людини повинен отримувати біля 2-2, 5 літів води на день. Надто рідке споживання рідин, а також проблеми зі шлунком, діарея або блювота, які сильно зневоднюють, призводять до виникнення судом. Симптоми цього типу також можуть посилюватися лихоманкою та прийомом сечогінних препаратів, наприклад, при гіпертонії, або проносних засобів при запорах.

Дефіцит електролітів

Електроліти - це мінерали, які необхідні для правильного функціонування наших м'язів. До них належать

 • магній,
 • калій,
 • кальцій,
 • залізо.

Їх нестача зазвичай викликана незбалансованим і не надто різноманітним харчуванням. Втрату електролітів також прискорюють посилені фізичні навантаження, тому після тренування часто рекомендується вживати ізотонічні напої.

За втрату цінних елементів можуть відповідати і деякі препарати - проносні, сечогінні.

Доппельгерц актив
Магній + Калій
 • Спеціальний мінерально-вітамінний комплекс для підтримки нормальної роботи серцевого м’яза
 • Магній, Калій, Цинк 
 • Залізо, Хром
 • Вітаміни групи B
Доппельгерц актив
Антистрес
 • Відновлює організм після стресу
 • Покращує обмінний процес організму
 • Покращує функцію мозку
 • Заспокоює нервову систему

Стимулятор

Алкоголь і кофеїн (кава та енергетичні напої) не тільки сприяють виведенню електролітів, але також знижують засвоюваність корисних елементів з харчових добавок та збагаченого харчування. Кава особливо впливає на вимивання магнію з організму (вона діє як сечогінне і з сечею виводиться магній). Його дефіцит призводить до таких симптомів, як посмикування повік, тремтіння рук і судом вдень і вночі.

Вагітність

Судоми можуть посилюватися особливо в третьому триместрі вагітності, коли ноги сильно навантажені. Окрім того, в організмі жінки також відбуваються зміни, що призводять до порушення кровопостачання нижніх кінцівок і застою крові в них. У період вагітності потреба в електролітах також значно вища, оскільки не надто різноманітне харчування та відсутність заповнення дефіциту швидко даються  взнаки.

Діабет

У діабетиків частим ускладненням є пошкодження кровоносних судин і нервів. Перше призводить до ішемії нижніх кінцівок, а друге, в свою чергу, викликає відчуття поколювання в литках і велику схильність до судом. Діабетики також часто страждають від надмірного сечовипускання, що також призводить до втрати електролітів і нестачі рідини в організмі.

Інші хронічні захворювання

Судоми м'язів ніг, не обов'язково, проте можуть бути симптомом багатьох більш серйозних захворювань, таких як хронічна венозна недостатність, атеросклероз або гіпертонія, які викликають порушення кровопостачання в ногах. Біль в литках також є поширеним наслідком варикозного розширення вен нижніх кінцівок.