1. doppelherz.ua
  2. Довідник здоров'я
  3. Зморшки-маріонетки чи зморшки смутку - як з ними боротися?

Зморшки-маріонетки чи зморшки смутку - як з ними боротися?

Давно відомо, що важкі та неприємні переживання відображаються на нашій зовнішності, але чи єдині це причини утворення так званих зморшок смутку? Дізнайтеся, хто схильний до їх утворення і як запобігти виникненню такого типу складок. Чи можна позбутися зморшок-маріонеток без допомоги естетичної медицини?

Як розпізнати зморшки смутку?

Зморшки смутку, які також називають зморшками-маріонетками, утворюються в нижніх частинах обличчя, а саме на межі підборіддя і щік. Це складки і борозни, котрі утворюються нижче кутів губ, стягують їх вниз і проходять вертикально донизу. Іноді такі зморшки прямо обрамляють ділянку рота та підборіддя, що сильно зістарює. На відміну від зморшок посмішки, вони зовсім не додають нам чарівності. Через них обличчя в спокої може виглядати сумним та похмурим або навіть недоброзичливим і загрозливим.

Зморшки-маріонетки, зморшки смутку - звідки вони беруться?

Зморшки-маріонетки можуть бути мімічними, вони виникають внаслідок частого сумного виразу обличчя та гримас, пов'язаних з пригніченістю і гнівом. Тому й не дивно, що зморшки смутку досить часто асоціюються з людьми, котрі пережили серйозні труднощі в житті і втомлені від нього. Цікаво, однак, що складки такого типу можуть виникати також і у безтурботних людей, оскільки на їх формування впливає набагато більше факторів, ніж лише міміка.

Втрата підшкірної клітковини

Природно, що з віком підшкірна жирова тканина обличчя починає втрачати свій об'єм. Це опора шкіри, тому, коли її кількість зменшується, шкіра стає схильною до в'ялості і провисання. Це призводить до западання щік та утворення складок між ними і підборіддям.

Появу зморшок-маріонеток може також прискорити і коливання ваги. Особливо так званий ефект йо-йо, коли ми набираємо багато кілограмів, а потім різко худнемо і знову поправляємось, після чого знову сильно худнемо. Наша шкіра недостатньо еластична, щоб адаптуватись до подібного стану за короткий час. Набираючи вагу, ми розтягуємо шкіру, а худнучи забираємо у неї опорну тканину, тому вона стає більш в'ялою і може провисати.

Генетика і структура обличчя

Зморшки смутку часто бувають просто спадковими. Якщо вони були у наших батьків, бабусь і дідусів, є велика ймовірність, що і в нас вони з'являться рано. У таких випадках слід зосередитись на ділянці їх виникнення і почати протидіяти їм задовго до того, як зморшки починуть з'являтися.

Формуванню зморшок-маріонеток сприяє і певна структура обличчя, особливо круглого типу з повними щоками. Набагато менш схильні до зморшок-маріонеток люди з чітко окресленими вилицями, високо розташованою виличною кісткою і трикутною формою рота.

Зниження синтезу колагену

Приблизно у віці 30 років починає сповільнюватись наша природна здатність виробляти колаген у глибоких шарах шкіри. Він відповідає за її пружність, гнучкість і еластичність, тому його дефіцит швидко проявляється у вигляді зниження тонусу обличчя і провисання.

Повільна втрата здатності до синтезу колагену також піддає нас набагато більшому ризику утворення мімічних зморшок. З часом шкірі потрібно все більше часу, щоб повернутись до нормального, гладкого стану після гримасування.

Як запобігти появі зморшок?

Порада більше посміхатися може здатися банальною. Однак, піднімаючи куточки рота, ми тренуємо м'язи, відповідальні за підтримку хорошого овалу обличчя. Можна їх зміцнити настільки, затримається утворення складок між щоками і підборіддям. Інші корисні вправи, наприклад: голосно вимовляти голосні А, Е, І, О, У так, щоб вони звучали як одне слово, надувати повітряну кулю або надувати щоки. Гімнастику обличчя потрібно робити не менше 10-15 хвилин щоранку і щовечора.

Зморшки-маріонетки – вправи для обличчя

Іншим важливим фактором є харчування. Крім того, що ми повинні підтримувати вагу на якомога стабільнішому рівні (особливо слід уникати раптового збільшення ваги і наступного швидкого схуднення), варто включити до раціону продукти, багаті антиоксидантами. Це вітаміни Е і С, які допомагають захистити клітини від окислювального стресу.

Для сповільнення процесів провисання шкіри також слід забути про стимулятори, такі як сигарети, алкоголь і навіть каву (кофеїн зневоднює дію і не сприяє здоровому зволоженню шкіри).

Також потрібно збагачувати організм колагеном. Цей білок важко включити в меню (колаген, отриманий з продуктів, погано засвоюється), тому зазвичай використовують харчові добавки (наприклад: doppelherz система KOLLAGEN BEAUTY). Вони містять колаген з високою засвоюваністю. Добавки також часто збагачені вищезгаданими антиоксидантами та мінералами, котрі стимулюють природний синтез колагену в шкірі.

Коензим Q10
Доппельгерц актив
Коензим Q10
  • Коензим Q10 - енергетичний еліксир
  • Зменшує ефекти втоми
  • Знищує вільні радикали
  • Підходить для спортсменів

Зморшки-маріонетки - як їх зменшити без допомоги хірурга?

Колагенові добавки можуть не тільки чинити профілактичний вплив на появу зморшок, але й ефективно їх зменшувати. Цей білок відповідає за еластичність і пружність шкіри, завдяки чому після розтягування (наприклад, внаслідок збільшення ваги) шкіра швидше повертається до свого природного стану. Колаген також стимулює напругу шкіри і запобігає її провисанню, завдяки чому ми зберігаємо красивий овал обличчя довше, а куточки рота і щоки менше провисають.

Крім того, щоб активізувати процеси регенерації шкіри, потрібно хоча б два рази на тиждень робити пілінг обличчя і проводити ніжний масаж ділянок, найбільш схильних до утворення зморшок. Це покращить кровопостачання і всмоктування поживних та регенеруючи речовин з кремів та інших антивікових косметичних засобів.