1. doppelherz.ua
  2. Довідник здоров'я
  3. Біотин. Вітамін для здорового волосся

Біотин. Вітамін для здорового волосся

Погіршення стану волосся може бути викликане низкою факторів. Найчастіше - це стрес, ліки, гормональні порушення, неправильне харчування. Однак, кожна причина пов'язана з дефіцитом конкретних вітамінів і мінералів, серед яких все частіше підкреслюється цінність біотину.

Вітамін B7

Біотин, який ще називають вітаміном H, належить до вітамінів групи B (B7). Це водорозчинна органічна сполука, виявлена в тваринних і рослинних організмах. Він також виробляється кишковою бактеріальною флорою.

Шкіра і волосся
Біотин вважається вітаміном краси, тому що впливає на здоровий стан шкіри, зберігаючи її в хорошій формі, він необхідний для підтримки здорового і красивого зовнішнього вигляду волосся та нігтів. Біотин також бере участь в процесі утворення ину - основного будівельного білка волосся та нігтів. А ще містить молекули сірки, які утворюють зв'язки, що з'єднують волокна кератину. Завдяки цьому волосся стає сильним і пружним по всій довжині. Біотин одночасно покращує метаболізм шкіри, забезпечуючи правильне живлення волосся, впливаючи тим самим на швидкість його росту. Крім того, він сприяє нормалізації роботи сальних залоз.

Дефіцит
Дефіцит біотину зазвичай викликаний неправильним харчуванням, медикаментозним лікуванням, мальабсорбцією, захворюваннями щитовидної залози. Симптомами дефіциту біотину, як правило, є погіршення стану шкіри (подразнення і пересушування шкіри, сірий колір) та ламкість нігтів, але, передусім, це значне погіршення зовнішнього вигляду волосся, яке стає тьмяним, тонким, слабким, ламким, схильним до надмірного випадіння.

Джерело
Біотин міститься в деяких продуктах, але переважно в невеликих кількостях. Більша частина його міститься в печінці і дріжджах, трохи менше в насінні сої, горіхах і зернових, а також в м'ясі і яєчних жовтках. Крім того, джерелами біотину є: сардини, темний рис, молоко, сир, морква, помідори, буряк, горіхи, мигдаль, ріпакова і соняшникова олія.

Висока доза біотину (до 600 мг в 1 капсулі) міститься в препаратах Doppelherz aktiv для волосся і нігтів Complex і Doppelherz aktiv Для волосся + біотин.