Діабет

Діабет та серцево-судинні захворювання

Пацієнти хворі на діабет часто схильні концентруватися виключно на рівні глюкози в крові. Але окрім рівня цукру в крові вони повинні приділяти особливу увагу тому, що відбувається в кровоносній системі. Серцево-судинні захворювання - найбільш поширені і найбільш серйозні ускладнення діабету, які збільшують ризик інфаркту та інсульту. 65 відсотків людей з діабетом помирають саме з цієї причини. Статистика здається красномовною, проте це не означає, що діабетик приречений на серцеві захворювання. За допомогою лікаря ви можете вжити основних заходів, щоб значно знизити ризик захворювання.

Нормалізація рівня цукру в крові

Підтримка оптимального рівня концентрації цукру в межах, визначених вашим лікарем, дозволяє запобігти або затримати пошкодження кровоносних судин. Найкращий спосіб оцінити, чи нормальний ваш рівень цукру в крові протягом досить тривалого періоду –перевірити рівень гемоглобіну A1C. Це дослідження відображає середній рівень цукру в крові за останні три місяці. Ваша мета - рівень гемоглобіну A1C нижче 7. Якщо цей показник вищий, лікар повинен буде відповідно скорегувати лікування.

Зниження артеріального тиску

Високий кров'яний тиск може призвести до різних серцево-судинних ускладнень у всіх, а не лише у людей з діабетом. Але коли у вас діабет, цей ефект особливо посилюється, а ускладнення розвиваються особливо швидко. Близько 73 відсотків дорослих з діабетом страждають на гіпертонію. Ваша мета: кров'яний тиск нижчий 140/90 мм рт. ст. Якщо артеріальний тиск вищий, ваш лікар, швидше за все, призначить ліки для його зниження.

Профілактика атеросклерозу

Аномальний рівень ліпідів: холестерин і тригліцериди сприяють розвитку серцево-судинних захворювань незалежно від того, страждаєте ви діабетом чи ні. Але при діабеті це помітно посилює і прискорює діабетичні ускладнення. Люди з діабетом найчастіше мають підвищений рівень тригліцеридів і знижений рівень "хорошого" холестерину (фракції HDL). Крім того, у хворих на діабет конгломерати "поганого" холестерину (LDL) особливо щільні і маленькі, що сприяє їх відкладенню в кровоносних судинах. Ваша мета: LDL нижче 100, найкраще 70 (особливо якщо є й інші фактори ризику серцевих захворювань), LDL вище 50 у жінок і вище 40 у чоловіків, тригліцериди нижче 150.

Розуміння тісного взаємозв'язку між діабетом та серцево-судинними захворюваннями є важливим кроком у запобіганні небезпечних для життя ускладнень. Поговоріть про це зі своїм лікарем. Визначте терміни для періодичних оцінок прогресу в досягненні поставлених цілей.