1. doppelherz.ua
  2. Довідник здоров'я
  3. Розшаровані і ламкі нігті - як їх зміцнити?

Розшаровані і ламкі нігті - як їх зміцнити?

Розшаровані і ламкі нігті можуть викликати величезний дискомфорт - вони часто чіпляються за тканину, ламаються надто глибоко, викликаючи біль і, крім того, виглядають непривабливо. З цієї причини ми часто ховаємо руки в кишені, соромлячись їх зовнішнього вигляду. Достатньо виконати декілька профілактичних заходів і зосередитися на покращенні стану нігтів, аби позбутися цієї проблеми. Правильний догляд за пластиною може творити чудеса! Що ж робити для того, щоб нігті знову стали предметом гордості?

Ламкі і розшаровані нігті - причини

Піклуючись про здоров'я та привабливий зовнішній вигляд нігтів, варто спершу дізнатися про причини їх поганого стану. Нігтьові пластини складаються з безлічі маленьких шарів кератину, які розташовані черепично, і тому, коли відбувається їх розколювання та відокремлення, ми помічаємо це у вигляді розшарування. Коли відбувається втрата будівельного білка - кератину, пластини миттєво втрачають хорошу форму. В результаті вони стають ламкими, м'якими і слабкими.

Причин такого стану багато:

  • неправильне харчування з низьким вмістом вітамінів, макро - і мікроелементів призводить до ослаблення стану всього організму, в тому числі і нігтьових пластин. Дефіцит необхідних поживних речовин, таких як кремній, цинк, калій, кальцій, залізо, вітаміни групи В, А і F, призводить до їх ламкості і розшарування. Неправильне харчування, що позбавляє організм важливих елементів, також може проявлятись у зміні відтінку кольору нігтів. Кожну подібну ситуацію варто контролювати, щоб швидко розпочати належний догляд. В критичних ситуаціях, що часто вказують на наявність захворювання, слід звернутися до фахівця – лікаря (наприклад, подолога або дерматолога);
  • неправильний догляд (або повна його відсутність) - наприклад: обрізання, підпилювання і шліфування. Також часто стаються механічні пошкодження. Істотною помилкою є використання невідповідних аксесуарів для догляду за нігтями, таких як металеві пилки, які збільшують схильність пластин до розшарування та тріскання. Не слід використовувати брудні, старі іржаві інструменти! Така разюча недбалість, безумовно, призведе до значного ослаблення стану нігтів або їх захворювань;
  • відсутність захисту від мийних засобів - звичайна домашня робота також не сприяє красивому зовнішньому вигляду нігтьових пластин. Про це добре знають люди, котрі часто прибирають, миють, використовуючи мийні засоби. Засоби для чищення не лише висушують шкіру рук, але й хімічно пошкоджують нігті. Стан пластин може також погіршуватись через тривале (часте) перебування у теплій воді, надмірне використання ацетону, загрозою впливу різних факторів, таких як мороз і висока температура або захворювання та гормональні порушення.

Поради для уникнення розшарування нігтів

Більшість причин ослаблення стану нігтів можна успішно усунути, змінивши кілька звичок. Запровадження в життя перевірених методів догляду, зміна харчових звичок сприятимуть красі і здоров'ю нігтів. Невеличка самовідданість та систематичність в діях - запорука успіху.

Дієта для здорових нігтів

Перша зміна, яку потрібно запровадити, - це правильне харчування. Що їсти, щоб зміцнити нігті і зменшити їх схильність до розшарування та ламкості? Це повинна бути, перш за все, їжа, що містить:

  • вітамін А/бета-каротин (наприклад, морква, помідори),
  • вітаміни групи В (бобові овочі),
  • вітаміни F, або необхідні ненасичені кислоти (рослинні олії),
  • цинк, мідь та кремній (горіхи, редис, селера, кольрабі, насіння гарбуза і соняшника),
  • калій (банани, помідори),
  • кальцій (молочні продукти, риба),
  • залізо (печінка, листя салату, шпинат, брюссельська капуста, броколі).

Також варто замінити білий хліб цільнозерновим та пити мінімум 1,5 літра води на день. Бажано для цього виключити з раціону (або хоча б обмежити) оброблені продукти, такі як солодощі, фаст-фуд, смажені страви або чіпси, а також міцну каву й чай. Подібні продукти та напої вимивають необхідні мінерали і вітаміни або сильно послаблюють їх засвоєння організмом.

Іноді одного покращення харчових звичок недостатньо. Варто також подбати про правильні добавки. Чудовим доповненням до нового раціону стане харчова добавка Doppelherz aktiv для волосся і нігтів. До її складу входять олія зародків пшениці, екстракт проса, пантотенова кислота (вітамін В5), вітамін В6, біотин (вітамін В7) і цинк. Одна капсула на день збагачує інгредієнтами, які корисно впливають не тільки на стан нігтьових пластин, але й на стан волосся та шкіри.

Косметичні процедури

Зміни також потрібно запровадити і у процес догляду за нігтями. Перш за все, потрібно навчитися правильно їх підпилювати і відмовитися від металевої пилки - замість неї слід придбати скляну або дрібнозернисту з великою градацією. Як правильно відрегулювати довжину пластин? Підрізаємо їх професійними ножицями і обпилюємо краї односторонніми рухами, а не вгору-вниз, або раз в одну, раз в іншу сторону. Починаємо  з бокових валиків в сторону краю нігтя.

Коензим Q10
Доппельгерц актив
Коензим Q10
  • Коензим Q10 - енергетичний еліксир
  • Зменшує ефекти втоми
  • Знищує вільні радикали
  • Підходить для спортсменів

Ефективно зміцнити пластини можна завдяки регулярному застосуванню відповідних кондиціонерів та олій. Бажано, щоб препарати були багаті вітамінами А і Е, біотином або кератином. Уникайте тих, що містять формальдегід або його донори - це шкідливі для здоров'я компоненти. На початку вони викликають захисну реакцію нігтя і покращують якість пластини, проте дуже швидко можуть призвести до її пошкодження, знебарвлення (пожовтіння або потемніння).

Також можна, проколовши капсулу з вітамінами, втирати її вміст в шкірку та пластину. Найкраще робити щодня безпосередньо перед сном, залишивши до повного поглинання. Також необхідно періодично зволожувати руки кремом або лосьйоном і ретельно покривати ним нігті.

Прихильники натуральних рішень можуть сміливо застосовувати суміш теплої оливкової або касторової олії з додаванням лимонного соку або кокосової олії.

Захист рук від мийних засобів

А як ви захищаєте свої руки під час хатньої роботи, щоб ваші нігті не ламались і не розшаровувались? Перш за все, щоразу одягайте рукавички  - це обмежує контакт нігтів з мийними засобами і водою, яка ослаблює пластину і робить її більш м'якою і схильною до згинання, що полегшує її пошкодження.

Крім того, після очищення на чисті руки слід глибоко нанести живильний крем. Таким чином, він захистить шкіру від надмірного висихання і пошкоджень.