Menü
Контакти Список бажань Пошук
Питний колаген від зморшок - як це працює?

Питний колаген збереже молодість та красу

Колаген можна додавати не тільки в креми та шампуні, а і в щоденний раціон здорового харчування

Колаген є популярним інгредієнтом кремів та інших косметичних засобів проти зморшок, але чи знаєте ви, що його також можна додавати в щоденний раціон? Чи дійсно питний колаген діє на шкіру та опорно-руховий апарат? Чи "БАДи краси" працюють так, як нам обіцяють модні журнали? Як вони можуть допомогти боротися зі зморшками?

Що таке колаген?

Колаген не даремно називають найважливішим білком в організмі людини. Він є практично у всіх органах і з'єднує клітини одну з одною. Колаген утворює основу сполучної тканини і є будівельним  матеріалом сухожиль, хрящів, суглобів, кісток, очей і кровоносних судин. Він відповідає за їх імунітет, життєздатність та регенеративні властивості. Звичайно, колаген також бере участь у творенні структурі нашої шкіри. Він є основою структур, які називають колагеновими волокнами, що надають шкірі еластичності й пружності. Колаген також гарантує її правильне зволоження та оновлення клітин.

Колаген та процеси старіння

Наш організм має здатність синтезувати колаген, це означає, що він виробляє його сам. Однак з віком ця здатність слабшає, і ми починаємо відчувати дефіцит цього важливого білка. Процес уповільнення синтезу колагену починається приблизно біля 25 років (у декого трохи раніше, у декого трохи пізніше залежно від генів, стану здоров'я та багатьох інших факторів). З цього моменту розпад колагенових волокон стає швидшим, ніж їх утворення, тому ми можемо помітити перші ознаки старіння. Для шкіри це означає:

  • зниження еластичності і пружності,
  • виникнення та поглиблення зморшок,
  • більшу схильність до утворення розтяжок,
  • появу целюліту,
  • зниження регенеративної здатності,
  • зниження зволоження (ослаблення ліпідного шару шкіри) і втрату здорового блиску (сіра і тьмяна) шкіри,
  • зниження стійкості до зовнішніх факторів (забруднення повітря, сигаретний дим, вплив сонця, морозу та вітру).

Уповільнення утворення колагену також пов'язане з підвищеною ламкістю і випадінням волосся, ослабленням зубів, проблемами з суглобами і зором.

Особливо різко це проявляється у віці біля 70-х років, коли синтез колагену майже повністю припиняється. У жінок загострення ознак старіння відбувається вже під час менопаузи, оскільки тоді утворення білка додатково порушується зниженням рівня естрогенів (вони регулюють саме цей процес).

Питний колаген - як він діє?

Завдяки поповненню організму колагеном ми можемо уповільнити вищезгадані симптоми старіння і довше зберігати молодість. Крім зовнішнього використання кремів, цей білок ми можемо постачати організму також шляхом добавок. Колаген дійсно присутній в харчових продуктах (наприклад, фруктове желе, холодець, тельбухи,  бульйон на кістках, заливна риба), але в такому вигляді він погано засвоюється. Колаген, що міститься в питних добавках і капсулах, поглинається набагато краще, і крім цього інші речовини стимулюють синтез білка.

Що повинна містити хороша добавка з колагеном?

Хороша добавка з колагеном повинна містити не тільки колаген з високою абсорбцією. Крім цього, варто доповнити його дозами:

  • вітаміну Е і С – вони допомагають захистити клітини від окислювального стресу. Окрім того, вітамін С сприяє виробленню колагену для забезпечення правильного функціонування шкіри;
  • вітамін А допомагає зберегти здорову шкіру,
  • цинк допомагає шкірі боротися з запаленнями;
  • мідь допомагає підтримувати нормальну пігментацію і належний стан сполучних тканин;
  • біотин (вітамін B7) - допомагає зберегти здорову шкіру.

Лишайтеся красивими та здоровими!