Колаген є популярним інгредієнтом кремів та інших косметичних засобів проти зморшок, але чи знаєте ви, що його також можна додавати в щоденний раціон? Чи дійсно питний колаген діє на шкіру та опорно-руховий апарат? Чи "БАДи краси" працюють так, як нам обіцяють модні журнали? Як вони можуть допомогти боротися зі зморшками?
Колаген не даремно називають найважливішим білком в організмі людини. Він є практично у всіх органах і з'єднує клітини одну з одною. Колаген утворює основу сполучної тканини і є будівельним матеріалом сухожиль, хрящів, суглобів, кісток, очей і кровоносних судин. Він відповідає за їх імунітет, життєздатність та регенеративні властивості. Звичайно, колаген також бере участь у творенні структурі нашої шкіри. Він є основою структур, які називають колагеновими волокнами, що надають шкірі еластичності й пружності. Колаген також гарантує її правильне зволоження та оновлення клітин.
Наш організм має здатність синтезувати колаген, це означає, що він виробляє його сам. Однак з віком ця здатність слабшає, і ми починаємо відчувати дефіцит цього важливого білка. Процес уповільнення синтезу колагену починається приблизно біля 25 років (у декого трохи раніше, у декого трохи пізніше залежно від генів, стану здоров'я та багатьох інших факторів). З цього моменту розпад колагенових волокон стає швидшим, ніж їх утворення, тому ми можемо помітити перші ознаки старіння. Для шкіри це означає:
Уповільнення утворення колагену також пов'язане з підвищеною ламкістю і випадінням волосся, ослабленням зубів, проблемами з суглобами і зором.
Особливо різко це проявляється у віці біля 70-х років, коли синтез колагену майже повністю припиняється. У жінок загострення ознак старіння відбувається вже під час менопаузи, оскільки тоді утворення білка додатково порушується зниженням рівня естрогенів (вони регулюють саме цей процес).
Завдяки поповненню організму колагеном ми можемо уповільнити вищезгадані симптоми старіння і довше зберігати молодість. Крім зовнішнього використання кремів, цей білок ми можемо постачати організму також шляхом добавок. Колаген дійсно присутній в харчових продуктах (наприклад, фруктове желе, холодець, тельбухи, бульйон на кістках, заливна риба), але в такому вигляді він погано засвоюється. Колаген, що міститься в питних добавках і капсулах, поглинається набагато краще, і крім цього інші речовини стимулюють синтез білка.
Хороша добавка з колагеном повинна містити не тільки колаген з високою абсорбцією. Крім цього, варто доповнити його дозами:
Лишайтеся красивими та здоровими!